Pellet 535pellet A1

Pellet drzewny - najwyższej jakości

Pellet wysokiej jakości jest paliwem wymaganym przez prawie wszystkich producentów kotłów centralnego ogrzewania opalanych peletem oraz palników na pelet.

Pellet 535pellet A1 produkowany jest dla naszej firmy z wyselekcjonowanych trocin i wiórów drzew iglastych, przez kilku małych, niezależnych, lokalnych producentów. Surowiec poddawany pelletowaniu pochodzi z zakładów stolarskich, które przeważają suche drewno iglaste. Ma to kluczowy wpływ na jakość naszego pelletu.

W trocinach iglastych zawarta jest dużo większa ilość celulozy, niż w trocinach drzew liściastych. Celuloza odpowiada za sklejanie się materiału w trakcie procesu granulacji. Najlepsze jakościowo pellety produkowane są w 100 % z trocin sosnowych, świerkowych lub jodłowych. Niektórzy producenci do swego pelletu stosują rownież trociny liściaste, jednakże ich procentowy udział nie powinien przekraczać 30%

Jako ciekawostkę należy odnotować fakt, że niemal niemożliwe jest wyprodukowanie pelletu z czystych trocin liściastych, którego parametry pozwoliły by na uzyskanie wartości wymaganych przez certyfikaty.

Charakterystyka produktu

Polecamy do stosowania w:

  • kotły na pellet drzewny, które nie posiadają mechanicznego czyszczenia palnika

  • piecyki na pellet

  • palniki na pellet, które nie posiadają mechanicznego czyszczenia palnika

Do produkcji pelletu 535pellet A1 używane są tylko czyste trociny drzew iglastych: sosny, świerku i modrzewia. Sporadycznie dodawane są trociny bukowe, w ilości nie większej niż 10-20%. Staramy się, aby parametry naszego pelletu mieściły się w normie EN 14961-2, która jest podstawą dla najbardziej rygorystycznych certyfikatów.

Pellety produkowane zgodnie z rygorystycznymi normami charakteryzują się najlepszymi parametrami. Do ich produkcji mogą być wykorzystywane tylko trociny pochodzące z zakładów meblarskich i stolarskich, w których materiał przeznaczony do pelletowania odsysany jest z lini produkcyjnej i nie ma styczności z podłożem. Nawet pozornie niewielkie ilości piasku i kurzu są w stanie doprowadzić do pogorszenia temperatury topnienia popiołu, a ten właśnie parametr ma kluczowy wpływ na powstawanie tzw.: „spieków” w palnikach pelletowych. Niedopuszczalne jest również stosowanie klejących środków chemicznych.